Różnorodność ekspresów Jura

29 października 2016

Dobranie odpowiedniej kawy nie gwarantuje przygotowania idealnego naparu. By zachwycić rodzinę wyjątkowym smakiem kawy musimy także zadbać o właściwą technikę zaparzania i ekspres, który pozwoli na wypracowanie właściwej ciepłoty wody i ciśnienia. Wiedzą o tym specjaliści marki Jura, bo od prawie dziewięćdziesięciu lat oferują nam doskonałe urządzenia, które mogą być eksploatowane tak przez profesjonalnych baristów, jak i zwyczajnych entuzjastów smacznej kawy. Dlaczego więc powinniśmy postawić na ekspresy tej marki? Jakie zalety wykazuje ekspres Jura? Jak znaleźć sprzęty właściwe dla danych oczekiwań i uniknąć problemów w eksploatacji?

Ekspres Jura dla baristów

Jura ceniona jest przede wszystkim ze względu na wytwrzane przez nią ekspresy dla zawodowych baristów. Ci chętnie wybierają produkty marki, bo okazują się niezawodne, zaś ich konstrukcja pozwala na otrzymanie różnych typów napojów – także tych których nie można przygotować bez napowietrzenia mleka. Marka przygotowała dla profesjonalnych baristów wiele typów ekspresów, które zgrupowane są w kilka serii – między innymi Classic, XS, W, XJ czy GIGA PROFESSIONAL, a wszystkie z nich wyróżniają się innym poborem wody i możliwościami przygotowania naparu.

Ekspres Jura – pyszna kawa w mieszkaniu

Chociaż sporo ekspresów marki kierowanych jest do profesjonalnych użytkowników, ekspres Jura bez trudu będzie także wykorzystywany w kuchni. Szczególnie, że w jej katalogu czeka na nas sporo urządzeń, które przeznaczone są właśnie do użytku w mieszkaniu. Szczególnie dobrze sprawdzają się ekspresy z serii E, C czy ENA, które cechują się nieskomplikowaną budową i różnymi opcjami pozwalającymi na zaparzenie świetnej kawy. Dobrze też wspomnieć, że marka produkuje również sprzęty, które umożliwią zrobienie bardziej nietypowych typów tego napoju oraz konserwację urządzeń.