Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

20 października 2020

Sprawdź, gdzie kupić kapsułki do ekspresu, wejdź na cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach jednakowo dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną udajemy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w idealne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to zwykle ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Obecnie do większości popularnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można zamówić pasujące kapsułki.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]