Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

26 maja 2019

Dalsze informacje o mydle dezynfekującym

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się bakterie, pasożyty oraz wirusy wywołujące groźne schorzenia. Dlatego higiena rąk jest niezbędna. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w instytucjach medycznych – przychodniach, gabinetach dentystycznych i szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu dań z mleka, mięsa (przede wszystkim drobiowego) oraz jajek, bo te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do włączania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]