Środki do mycia elewacji – działanie

20 kwietnia 2020

Jeśli chcesz kupić środki do czyszczenia elewacji, koniecznie wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

W ostatnich latach problem pojawiania się malunków na murach i elewacjach budynków znacznie się nasilił. Na ogół mają one postać napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto często hasła te zawierają treści wulgarne lub rasistowskie. Nie dziwi więc, że właściciele lub zarządcy budynków czynią co w ich mocy, aby usunąć je z murów. W tym celu przeważnie decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania mnóstwo czasu i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być użycie środków do czyszczenia elewacji.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie takich preparatów opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających komponenty popularnych farb – w szczególności różnego rodzaju żywice. Ich charakterystyczny skład sprawia, że środki tego typu pozwalają na czyszczenie nawet bardzo chropowatych elewacji. Dobre środki do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla środowiska oraz ludzi. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na naniesieniu ich na ścianę budynku – w tym celu trzeba skorzystać z dużego pędzla bądź wałka. Po około godzinie środek trzeba opłukać myjką ciśnieniową albo wypłukać wodą.

Kto powinien wybrać preparat do usuwania farby olejnej?

Preparat do usuwania farby olejnej winien znaleźć się w wyposażeniu wszelkich ekip sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, ponieważ to przede wszystkim elewacje niestrzeżonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Nieduże opakowanie środka przyda się także posiadaczom firm, sklepików czy domów jednorodzinnych. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o wydatki na kupno farby, jak i czas niezbędny do zrealizowania tej pracy.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]