Stylowe i praktyczne kamienie do whisky

29 października 2016

Użyteczne kostki do whisky stają się coraz bardziej popularne – stanowią praktyczny prezent np. na wieczór kawalerski. To niezastąpiony podarunek dla każdego konesera mocnych trunków, który chce uniknąć rozcieńczenia whisky przez topiący się lód. Dlaczego warto kupić tzw. whisky stones?

Kamienie do whisky – serwuj drinki na zimno

Miłośnicy wyrafinowanych trunków twierdzą, że whisky najlepiej smakuje serwowane na zimno. Niestety wrzucane do napojów zwykłe lodowe kostki nie sprawdzają się do końca – po pewnym czasie psują smak whisky, a w zamrażarce pochłaniają zapachy mrożonek. Na ten problem wymyślono jednak panaceum – kamienie do whisky. Zrobione są one z naturalnego minerału i występują w różnych kolorach. Zazwyczaj dostępne są popielate kamienie, których specjalnie wyprofilowane, okrągłe krawędzie nie niszczą kieliszków. Na czym polega działanie użytecznych kamieni do whisky? Należy położyć je na jakiś czas do zamrażalnika, a następnie wrzucić do drinka. Ich największym atutem jest to, że nie roztapiają się w szklance, dzięki czemu możesz cieszyć się pełnym smakiem ulubionego napoju. Nie przechodzą również zapachami jedzenia. Możesz je spokojnie przechowywać w zamrażalniku, a Twój Jack Daniels będzie miał idealny aromat. Koniec z ze standardowymi kostkami lodu! Kamienie do whisky to prawdziwa rewolucja na rynku trunków.

Kamienie do whisky – zrobisz wrażenie na znajomych

Naturalne whisky stones to doskonały upominek dla partnera lub na specjalną okazję. Wyglądają niezwykle elegancko w drinku, co spowoduje, że zrobisz wrażenie na znajomych. Whisky stones można używać wielokrotnie, należy tylko je przepłukać pod ciepłą wodą. Chłodzą napój na długo, a whisky smakuje wyśmienicie. Nie ma sensu męczyć się z kostkami lodu – po prostu zainwestuj w użyteczne kamienie do whisky, a Twoja whisky będzie smakowała pierwszorzędnie.