Sukienka rozkloszowana – modny i popularny fason

2 września 2016

Sukienka jest chyba najbardziej kobiecym rodzajem ubioru. Każda pani z pewnością posiada we własnej szafie co najmniej kilka typów sukienek doskonałych na przeróżne okazje. Obecnie niezwykle popularna jest sukienka rozkloszowana, która okazuje się być rewelacyjnym wyborem dla kobiet o niestandardowej figurze.

Sukienka rozkloszowana – jakie są jej cechy charakterystyczne?

Sukienka rozkloszowana to z całą pewnością układająca się dość blisko ciała górna część – tkanina opina sylwetkę, a w konsekwencji mocno uwydatnia jej linię. Mniej więcej już od poziomu bioder sukienka zaczyna robić się szersza. Na skutek tego nie opina mocno pośladków, tym samym ich nie uwydatnia. Przeważająca ilość sukienek rozkloszowanych kończy się zaraz przed kolanem – ładnie eksponują one więc nogi, ale jednocześnie nie sprawiają, że stylizacja wygląda wulgarne. Może właśnie z tego powodu sukienki rozkloszowane cieszą się od kilku lat dużą popularnością.

Sukienka rozkloszowana – jaka kobieta może po nią sięgnąć?

Ten model sukienki spodoba się posiadaczkom szerokich bioder oraz umięśnionych ud. Sukienka rozkloszowana świetnie maskuje wady sylwetki, podkreślając przede wszystkim kształty ciała powyżej talii. Znaczna część stylistów poleca sukienki rozkloszowane również paniom, których figura charakteryzuje się mocnymi barkami. Szeroka dolna część sukienki powoduje wszak, że ciało zyskuje właściwe proporcje. Jeśli jeszcze w pasie sukienki rozkloszowanej znajdzie się pasek lub wstawkę z tkaniny o ciemniejszej barwie, to sylwetka zyska niezwykle atrakcyjny kształt klepsydry. Sukienek tego rodzaju powinny jednak wystrzegać się przedstawicielki płci pięknej ze sporą nadwagą. Sukienka rozkloszowana doskonale prezentuje się dobrze zarówno na oficjalnych spotkaniach, jak i odrobinę mniej formalnych imprezach – wszystko zależy od barwy tkaniny, z której została uszyta. Na chwilę obecną takie sukienki kupić można nie tylko w sklepach działających w sposób tradycyjny, ale też w sklepach oferujących sprzedaż online. To drugie rozwiązanie to same plusy – sklep prowadzący sprzedaż internetową posiada w przeważającej liczbie przypadków dużo większy asortyment, a zamówiona sukienka przywożona jest pod wybrany adres. Do tego w wymienionych wyżej sklepach liczyć można na również niestandardowe rozmiary, których zazwyczaj w sklepie tradycyjnym po prostu brakuje.