Tani i mobilny magazyn namiotowy – najważniejsze cechy

8 listopada 2018

Rozwój firmy niemal zawsze wiąże się z potrzebą zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to mogą one pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. Kiedy warto zdecydować się na namioty magazynowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem instalacji jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się właściwości materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, śniegu oraz wiatru. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody we wnętrzu namiotu.

Magazyn namiotowy – wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można powiększyć bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w większy obiekt za pomocą specjalnego systemu.