W jakich branżach znajdują zastosowanie kątowniki aluminiowe

7 października 2017

Kątowniki aluminiowe zamówisz na metal-e.pl/pl/c/KATOWNIKI-ALUMINIOWE/49

Profesjonalne komponenty wyprodukowane z aluminium gwarantują trwałość konstrukcji, dzięki czemu mają bardzo szerokie zastosowanie. Czym są kątowniki aluminiowe i są ich cechy charakterystyczne? W jakich sektorach są używane?

Kątowniki aluminiowe – przypominające kształtem literę L

Kątowniki aluminiowe to komponenty konstrukcyjne w kształcie litery L. Charakteryzują się dużą długością oraz stałym przekrojem poprzecznym. Dzięki aluminiowej konstrukcji są w stanie wytrzymać nawet bardzo trudne warunki i nie ulegają korozji. W grupie profili wyróżniamy także inne rodzaje elementów – np ceowniki i zetowniki. Kątowniki można dostać nie tylko w tradycyjnych sklepach, ale także bez wychodzenia z domu. W sklepach internetowych oferowane są kątowniki o różnej wielkości, np. 30 mm x 30 mm, 40 mm x 40 mm czy 60 mm x 60 mm, co zapewnia doskonałe dostosowanie do rozmaitych potrzeb klientów. Produkty sprzedawane online można przyciąć do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – w branży produkcyjnej i reklamowej

Kątowniki aluminiowe wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki, np. w branży budowlanej, przemysłowej czy reklamowej. Wykorzystuje się je do budowy siatek laboratoryjnych, witryn, rolet itd. O tak uniwersalnym zastosowaniu decyduje przede wszystkim materiał, z którego są wyprodukowane. Aluminium jest bowiem nie tylko bardzo wytrzymałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, z którego można uzyskać surowce wtórne oraz dowolnie kształtować przez gięcie.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]