Zalety glinki do lakieru

13 maja 2017

Powłoka karoserii samochodowych jest bardzo podatna na uszkodzenia. Czasem przecież wystarczy niewielkie otarcie, by powstały na niej rysy. Naprawdę dokuczliwe może to okazać się przy czyszczeniu powłoki z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Niektóre co prawda pozwalają się łatwo doczyścić, ale pozostałe potrafią być źródłem dużych problemów. Silne mycie zazwyczaj skutkuje zarysowaniem lakieru i niższymi bądź wyższymi kosztami jego naprawy. Z tego względu do wymycia zabitych owadów, żywic czy olejów powinniśmy użyć odpowiednich preparatów. Zwłaszcza, że nie są one drogie, zaś ich wyszukanie z pewnością nie jest trudne. Jakie środki okażą się zatem w tym przypadku pomocne?

Działanie glinki do lakieru

Najefektywniejszym i, co najważniejsze, najbezpieczniejszym preparatem do czyszczenia powierzchni lakierowanych jest na pewno glinka do lakieru. Co ważne, ów innowacyjny produkt umożliwia dogłębne oraz staranne wypolerowanie powierzchni lakierowanych, a przy tym nie przyczynia się do ich zarysowania. Do produkcji glinki do lakieru wykorzystuje się związki tytanu, dzięki czemu bez problemów usuwa ona także żywice, zabrudzenia z tłuszczów czy odłamki bitumiczne. Dobrze też wspomnieć, iż glinka do lakieru doskonale sprawdza się jako preparat do czyszczenia pozostałych powierzchni – między innymi szyb w kabinach natryskowych.

O czym pamiętać korzystając z glinki do lakieru?

Aplikowanie glinki do lakieru jest naprawdę łatwe i na pewno nie sprawi trudności. Należy tylko oderwać fragment glinki i uformować z niego kulkę, by następnie zamoczyć ją w ciepłej wodzie. Kiedy glinka do lakieru jest już plastyczna, należy polerować nią przemytą środkiem czyszczącym powierzchnię. Glinka po jakimś czasie ubrudzi się – wówczas wystarczy wprowadzić ten fragment do wnętrza i znów ugnieść kulę. Pamiętajmy również, że po czyszczeniu należy dokładnie umyć dłonie.