Żeliwne czy elektryczne – jak dobrać grill

16 września 2016

Grill z najbliższymi to najczęściej wybierany w naszym kraju sposób na wolne popołudnie. To przede wszystkim znakomita możliwość porozmawiania z bliskimi, spróbowania soczystych szaszłyków oraz innych potraw. Sprawdźmy zatem, jakiego rodzaju grill ogrodowy dobrze sprawdza się do przyrządzania chrupiących rarytasów.

Najpopularniejsze grille ogrodowe

Podstawowy podział grilli ogrodowych to sprzęty na kółkach oraz stacjonarne. Zwłaszcza urządzenie umożliwiające jego przemieszczanie cieszy się sporym wzięciem wśród Polaków, ponieważ znakomicie sprawdza się w przypadku małej działki. Pośród mobilnych grilli ogrodowych wyróżniamy sprzęty zarówno węglowe, na gaz, jak i prąd. Ogrodowe grille stalowe są niewątpliwie najczęściej wybieranymi w w autoryzowanych punktach sprzedaży i w supermarketach. Wyprodukowane z wytrzymałej blachy, posiadają pojemnik na popiół – w sklepach dostaniemy je zwykle w niewygórowanych cenach. Dania opieka się na nich bardzo szybko, a czas pieczenia możemy sprawdzać za pomocą praktycznego termometru. Pasjonaci grillowania uwielbiają grille węglowe, ponieważ nadają potrawom jedyny w swoim rodzaju smak, jednak ich obsługa wymaga wprawy, aby przygotowane na nich mięsa oraz warzywa nie były za bardzo nadpalone, a co za tym idzie, aby były zdrowsze.

Grill ogrodowy zamów w autoryzowanym salonie

Coraz większe powodzenie zyskują także grille zasilane gazem, które są o wiele prostsze jeśli chodzi o przyrządzanie potraw. Do takiego grilla nie trzeba dokładać węgla i doglądać żaru. Trzeba jedynie rozłożyć szaszłyki na ruszcie, a następnie przekręcić kurek. Plusem modelu grilla na gaz jest bez wątpienia to, że prościej można go wyczyścić, gdyż podczas przyrządzania dań nie wytwarza się popiół. Podobna cechę posiada grill elektryczny, który do przygotowania chrupiącego mięsa potrzebuje jedynie przyłączenia go do prądu. Niezależnie od tego typ urządzenia pragniemy kupić, warto zamawiać go w autoryzowanym sklepie, w którym poza grillami cenionych marek, otrzymamy także fachową pomoc ze strony obsługi.