Impregnat hydrofobowy: zastosowanie

27 listopada 2016

Bardzo często staramy się zabezpieczyć określone przedmioty przed zabrudzeniem oraz wodą. Służą temu celowi rozmaite impregnaty hydrofobowe.

Impregnat hydrofobowy – nowatorska technologia w walce z wilgocią

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że pojawiły się nowe metody zabezpieczania rozmaitych tworzyw przed oddziaływaniem wody, w wyniku czego w sklepach ukazały się impregnaty hydrofobowe. Sposoby ich użycia są wyjątkowo szerokie, a ilość tworzyw, które mogą zostać nimi zabezpieczone, jest ogromna. Wymienić trzeba pośród nich przeróżne tkaniny, przedmioty wyprodukowane ze szkła bądź z metalu i drewno. Zabezpieczając rozmaite przedmioty przed wpływem wilgoci znacznie zwiększamy ich żywotność. Jest to szczególnie ważne w przypadku metalowych przedmiotów, które na skutek działania wilgoci bardzo szybko rdzewieją. Natomiast chronione impregnatem hydrofobowym powierzchnie wykonane ze szkła nabierają szczególnej właściwości, którą jest zdolność ich samooczyszczania się.

Z jakiego powodu opłaca się postawić na impregnat hydrofobowy?

Impregnaty hydrofobowe mają nadzwyczaj rozległe zastosowanie. Naprawdę chętnie stosują je producenci obuwia sportowego i odzieży. Już na etapie produkcji obuwie i odzież zabezpiecza się przed przemakaniem właśnie tego rodzaju impregnatami. Z chęcią sięgają po nie osoby, które często wybierają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Impregnaty hydrofobowe posiadają jeszcze inną istotną cechę – zabezpieczają nie tylko przed działaniem wilgoci, ale też przed tłustymi plamami. Preparaty te chronią rozmaite tkaniny przed zabrudzeniami z kawy, czerwonego wina i soku, przy czym nie wpływają na właściwości, którymi wyróżnia się zabezpieczany nimi obiekt. Równocześnie nie oddziałują na ludzki organizm, gdyż są całkowicie bezpieczne. Powleczona nimi powierzchnia nie traci właściwości oddychających, co ma naprawdę wielkie znaczenie w wypadku wykorzystania impregnatu hydrofobowego do ochrony tkanin.