Jak poznać tajniki high speed design?

25 marca 2017

Kompatybilność elektromagnetyczna jest naprawdę istotna dla wszystkich urządzeń elektrycznych. Oznacza ona, iż konkretny układ jest w stanie działać w sąsiedztwie innych, nie generując przy tym zakłóceń ich działania i nie będąc podatnym na zaburzenia, które one emitują. Kompatybilność elektromagnetyczną testuje się w specjalistycznych placówkach, a wyniki tego typu testów pomagają zarządzić potrzebne poprawki. Takich trudności można na szczęście ustrzec się właściwie projektując urządzenie pod względem EMC. W tym celu wszak niezbędne będą właściwie umiejętności, a te można uzyskać podczas różnych szkoleń – między innymi high speed design.

Na czym polega high speed design?

W języku elektroniki high speed design to tworzenie płytek drukowanych dla szybkich systemów. Takie układy, jak wiemy, są szczególnie narażone dla zaburzenia generowane przez pozostałe, a poza tym mogą również same je wytwarzać. Dlatego tak ważne jest to, aby projektujący je specjaliści pracowali w zgodzie z zasadami EMC, które poznają na fachowych kursach – organizowane są one między innymi w Krakowie.

High speed design – gdzie opanować?

Podczas takich szkoleń poruszane są wszelkie zagadnienia wiążące się z EMC płytek PCB w szybkich magistralach. Uczestnicy uczą się, jak terminacja i prowadzenie ścieżek wpływają na kompatybilność elektromagnetyczną i jakość sygnału, jaka ilość warstw okaże się odpowiednia i jak uniknąć błędów przy wytyczaniu ścieżek. Uczestnicy takich szkoleń muszą mieć elementarną wiedzę technologiczną, a ich organizatorzy dostarczają wszystkie niezbędne pomoce dydaktyczne. Po skończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują zaś dyplom poświadczający zdobytą podczas niego wiedzę.