Srebro koloidalne – medycyna je kocha

10 stycznia 2017

Silnie rozcieńczone srebro, które zostało połączone z żelatyną lub białkiem to substancja o nazwie kolargol. O wiele częściej jednak w miejsce właściwego określenia preparat ten określa się mianem srebro koloidalne. Używane jest ono przede wszystkim w lecznictwie. Korzysta w niego bardzo dużo działów medycyny.

Srebro koloidalne – naturalny środek leczniczy

Właściwości odkażające srebra koloidalnego przyczyniły się do tego, że jest ono stosowane w lecznictwie. Wyjątkowo często korzysta z niego dermatologia oraz okulistyka, o wiele rzadziej wykorzystują je urolodzy. Obecnie koloidy srebra wykorzystywane są jako preparat do leczenia zewnętrznego. Parametry przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe sprawiają, że po srebro koloidalne sięga się wówczas, gdy mogą rozwinąć się zakażenia o podłożu grzybicznym oraz bakteryjnym. Srebro koloidalne jest bowiem doskonałym środkiem antyseptycznym. W medycynie wykorzystuje się je w postaci maści (dermatologia) bądź kropli (okulistyka).

Kiedy może być wykorzystywanesrebro koloidalne?

Koloidy srebra wykorzystuje się w leczeniu ciężko zabliźniających się oparzeń, ran oraz owrzodzeń. W aptekach dostępne są suplementy diety, które zawierają srebro koloidalne – mogą być stosowane przy grypie czy przeziębieniu, też jako leki wspomagające leczenie zapalenia oskrzeli, anginy oraz kaszlu. Wyjątkowo często koloidy srebra są stosowane do leczenia zmian pojawiających się na skórze. Można je stosować w przypadku trądziku, łuszczycy, egzemy, różnych postaciach grzybicy oraz przy łojotoku. Koloidy srebra są pomocne w stanach zapalnych jelita grubego i pęcherza moczowego. Można je stosować też przy grypie żołądkowej. Zanim rozpoczniemy zażywać środki zawierające srebro koloidalne, trzeba skonsultować się ze specjalistą, przede wszystkim w przypadku preparatów do stosowania wewnętrznego. Nie należy bowiem przekraczać zalecanej dziennej dozy, która jest naprawdę niewielka i stanowi tylko 0,014 miligrama na każdy kilogram naszej wagi. Srebro koloidalne możemy dodawać również do płukania odzieży, a także wykorzystywać w celu niwelacji przykrego aromatu potu.