Armatura kwasoodporna – nie tylko dla przemysłu

4 kwietnia 2017

Tu zamówisz armaturę kwasoodporną

W domu w stu procentach wystarczy armatura, która jest odporna na korozję. W wielu sytuacjach wymagane będą jednak zdecydowanie korzystniejsze właściwości stali, z której wykonana będzie używana armatura. Jest tak na przykład w zakładach, w których wytwarza się towary z użyciem kwasów – jak farby oraz nawozy. By przenieść je w odpowiednie lokalizacje fabryki, trzeba wtedy użyć armatury umożliwiającej wykonanie instalacji wytrzymałej na działanie kwasów. Na szczęście na rynku kupimy mnóstwo towarów, dzięki którym będzie to możliwe. Z czego jednak wykonana bywa armatura kwasoodporna? Które elementy dostępne są w ofercie producentów? W jakich sklepach je kupić?

Rodzaje armatury kwasoodpornej

W sklepach znajdziemy rozmaite elementy armatury kwasowej – na przykład krany, czwórniki, łączniki oraz kołnierze czy redukcje. Niezależnie od tego, jakie będą to części, najistotniejsze jest to, z jakiego surowca zostały wykonane. Chcąc zapewnić absolutną wytrzymałość na działanie substancji żrących, stosuje się w szczególności odpowiednie typy stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wykonana jest więc ze stali kwasowej, a tą otrzymuje się poprzez sporą domieszkę niklu oraz chromu. Opisywany materiał jest odporny na wpływ różnych kwasów o mocy niższej niż H2SO4.

Gdzie nabyć armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną można kupić między innymi w zwykłych sklepach z artykułami metalowymi. Takie rozwiązanie ma niestety sporo słabych stron. Najistotniejszą z nich okazują się rzecz jasna wysokie ceny, a te sprawiają, że montaż kompletnej instalacji może stać się poważnym problemem. Oprócz tego nie za każdym razem kupimy tam części, których potrzebujemy. Dlatego warto nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, które oferują nie tylko największy katalog części, lecz też zwykle niższe ceny.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]