Brodziki i baseny ogrodowe

23 września 2016

W gorące dni nierzadko nie znajdujemy możliwości na to, aby wyjechać nad rzekę – a przecież pływanie może przynieść ulgę od skwaru. Trafionym pomysłem niekiedy jest wyjście na miejski basen, lecz nie wszyscy to lubią. Właściciele domów wolnostojących lub ogródków pracowniczych są w stanie wykopać własny basen. Takie rozwiązanie ma wiele plusów: można pływać w każdym momencie, nie tracimy wysiłku na dojazdy, a przede wszystkim – nie płacimy. O jakich rzeczach więc powinniśmy wiedzieć budując baseny ogrodowe? Co zyskamy?

Atuty basenów ogrodowych

W basenie ogrodowym możemy nie tylko odpocząć po długim, upalnym dniu, ale również zatroszczyć się o naszą formę – zwłaszcza, że kąpanie się wykazuje wiele mocnych stron. Świetnie wpływa na formę i kształtuje mięśnie, a przy tym nie wywołuje nacisku na stawy, co najbardziej ważne okaże się dla osób zmagających się z nadwagą czy chorobami reumatycznymi. Te atuty basenów ogrodowych będą dostępne dla nas rzecz jasna tylko wówczas, kiedy właściwie się o niego zatroszczymy. Warto wyposażyć się w specjalistyczne preparaty, które oczyszczą wodę, unormują jej kwasowość i zawiążą niewielkie zabrudzenie.

Baseny w ogrodzie – bezproblemowa budowa

Budowa basenu będzie o wiele łatwiejsza, jeśli zastosujemy przy niej dedykowane niecki. Oferuje je na przykład firma Compass Ceramic Pools, której baseny ogrodowe wykonane są z lekkiego włókna szklanego, wzmocnionego ceramicznym środkiem. Takie niecki basenowe dostępne są w różnych wersjach, dzięki czemu każdy wyszuka basen spełniający jego oczekiwania.