Bruk klinkierowy

15 marca 2017

Jest stosunkowo niedrogi, a jednak bez trudu jest w stanie zastąpić bardziej kosztowną nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest wszak twardyi świetnie wygląda – nawet po dekadach. Nic więc zaskakującego, że często układa się go na polskich drogach, placach tudzież działkach. Jakie ma mocne strony? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Bruk klinkierowy, a cement

Badania pokazują, że bruk klinkierowy jest czterokrotnie odporniejszy niż wykorzystywany powszechne cement. Z powodzeniem wytrzymuje także duże obciążenia, może więc być układany na podjazdach, placach rozładunkowych oraz drogach dojazdowych.

Bruk klinkierowy – dostępny w różnych odcieniach

Bruk klinkierowy niewątpliwie spodoba się wszystkim, którym na sercu leżą sprawy estetyczne. Najczęściej dostępny jest w barwie, jednak poprzez zastosowanie różnych typów naturalnie zabarwionej gliny, jest w stanie osiągać także zupełnie odmienne barwy.

Uniwersalność bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może zostać ułożony na najróżniejsze sposoby. Do wykorzystania mamy w tym przypadku nawet pięć konfiguracji – a więc prawie wszystkie ściany pojedynczych kostek. Powoduje to, iż jego zastosowanie nie ogranicza się do horyzontalnych powierzchni – możemy stosować go też do dekoracji ścian zewnętrznych.

Bruk klinkierowy posłuży dekady

Opisywany surowiec okazuje się nadzwyczaj odporny na ścieranie – bez trudu posłuży nam aż kilka dekad. Zawsze utrzymuje pierwotną barwę, a specyficzna faktura sprawia, że posiada dużą antypoślizgowość.