Budowa basenów kąpielowych – postaw na jakość

8 października 2016

Współcześnie spora część ilość Polaków może sobie pozwolić na komfort jakim jest własny basen – chociaż budowanie basenów kąpielowych to w Polsce wciąż nowość. Warto sprawdzić, jak wygląda przebieg prac budowlanych i jakie elementy są w tym procesie konieczne.

Budowa basenów kąpielowych – jak wykonać wytrzymały obiekt

Porządny projekt to fundament sukcesu. W pierwszej kolejności trzeba zdecydować o rozmiarach i kształcie obiektu, uwzględniając metraż naszego ogrodu, jak również inne istotne warunki. Następnie trzeba zająć się wykopaniem miejsca na basen. Przy pomocy piasku utwardzamy spód basenu. Stosując formy basenowe można znacząco ułatwić wszystkie etapy. Czołowy sprzedawca basenów na terenie Unii Europejskiej to na przykład marka Compass Ceramic Pools. Po wstawieniu formy, wykładamy boki basenu zaprawą i stopniowo wlewamy wodę. Gotowe produkty basenowe wspaniale się prezentują – są utrzymane w przyjemnych wariantach kolorystycznych i stabilne, gdyż są wykonane z solidnych komponentów (np. tworzywo szklane i rdzeń ceramiczny).

Budowa basenów kąpielowych – pamiętaj o oczyszczaniu

Decydując się na zbudowanie basen pamiętajmy jednak o istotnych urządzeniach, które gwarantują odpowiedni poziom czystości wody, takich jak filtr piaskowy. Domowe pływalnie muszą być na bieżąco oczyszczane z zanieczyszczeń. Zamontujmy profesjonalne zadaszenie basenu – zwróćmy uwagę na elementy związane z bezpieczeństwem. Istotne są również akcesoria uzupełniające – stylowe drabinki czy posadzka z drewnianych desek, ponieważ to dzięki nim obiekt będzie prezentował się wyjątkowo.