Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

3 maja 2017

Dalsze informacje o budowie domów drewnianych przeszklonych

Szereg osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się też wielkimi stratami energii. Aktualnie wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy drewniane stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to teraz doskonały przykład na to, jak doskonale można łączyć tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią stosują również inne nowoczesne materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się na ogół w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]