Budowa domów szkieletowych coraz popularniejsza

16 maja 2017

Dowiedz się więcej o budowie domów szkieletowych na domygoralskie.com

W ostatnim czasie bardzo dużo osób stawia na budowę własnego domu. Jeszcze wcale nie tak dawno temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeśli chodzi o wykorzystywane technologie. Teraz sytuacja wygląda całkiem inaczej. Na uwagę zasługują z całą pewnością domy szkieletowe, które cieszą się zwiększającą się popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe tego typów domów?

Domy szkieletowe cechują się przede wszystkim wykonanym z drewna szkieletem. W jego wnętrzu umieszczana jest izolacja termiczna, a od zewnętrznej strony obija się go z kolei elementem stężającym. W tym przypadku zazwyczaj stosowane są płyty drewnopochodne, a nawet popularna sklejka. Taki sposób wykonania daje szerokie możliwości, jeśli chodzi o użycie materiałów izolacyjnychoraz tych, za pomocą których można wykończyć elewację domu. Śmiało zdecydować się można na deski, tynk strukturalny, a nawet cegłę klinkierową, która teraz jest naprawdę modna i cieszy się wielką popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych wykonana jest ze słupów, które pełnią rolę pionowych elementów ścian. Elementy horyzontalne to oczep z podwaliną. Tak wykonana konstrukcja zazwyczaj określana jest mianem ramowej. Do wzniesienia budynków tego typu stosuje się obecnie drewno iglaste, które suszy się komorowo. Bardzo ważny jest poziom jego wilgotności, który nie powinien przekraczać osiemnastu procent. Następnie drewno jest heblowane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów tego rodzaju odbywa się naprawdę szybko, co jest bardzo dużą zaletą tego rodzaju budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – konieczna jest pomoc fachowca

Budowa domów tego typu wymaga znajomości konstrukcji szkieletowej. To właśnie dlatego zarówno projekt, jak i sama budowa to działania, które powinni wykonać specjaliści. Tylko wówczas można mieć pewność, że na żadnym z etapów nie będą popełnione wielkie błędy mogące odbić się negatywnie na jakości budynku. Na szczęście obecnie znalezienie takich specjalistów jest naprawdę łatwe.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]