Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

16 maja 2017

Na http://domygoralskie.com/technologie.html dowiesz się, kto ma w swojej ofercie budowę domów z bali

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali buduje się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają naprawdę pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Na skutek tego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali najczęściej spotkać można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz chętnie budowane także w innych rejonach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, na skutek czego są odporne na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Stawiając na dom z bali, powinno się zadbać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]