Całoroczne domy góralskie – dlaczego warto?

11 października 2016

Dowiedz się więcej o domkach góralskich

Domy góralskie są piękne i funkcjonalne. Nawiązujące do historycznej architektury Tatr fascynują stromymi, krytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna ścianami. Dla dużej liczby kupujących istotne okazuje się także to, że tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest wszak surowcem naturalnym. Nic może więc dziwić, iż budowane są nie tylko w Tatrach – spotkać je możemy niemal w całej Polsce, bo świetnie wpisują się w naturalne widoki. Często spotkać możemy opinie na temat tego, że sprawdzają się one tylko latem. Czy więc okazują się one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się wszak coraz chętniej.

Całoroczne domy góralskie – jak się je buduje?

Inspirowane historycznymi chatami góralskimi i architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej wznoszone są prawie w całości z drewna. Bale montowane są historycznymi metodami, dzięki czemu wewnątrz domu panuje idealna temperatura. Często obserwuje się także wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające obiekt przed wilgocią i chłodem przedostającymi się od gruntu. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się poza tym stromy dach z gontem, który zabezpiecza je przed zniszczeniem w przypadku nierzadkich w tym regionie opadów śniegu.

Całoroczne domy góralskie – jak wybrać wykonawcę?

Wybierając wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, że już na starcie dobrze współpracować z doświadczonymi specjalistami. Najlepiej postąpimy stawiając na ekipę, w której strukturach współpracują architekci doświadczeni w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne będzie również to, aby tradycyjna stylistyka komponowała się z innowacyjnymi rozwiązaniami budowlanymi – to zimą zapewni mieszkańcom całorocznych domów góralskich wygodę na tym samym poziomie, co w innych typach obiektów.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]