Ceramiczne dachówki

29 maja 2016

Wygląd i stabilność to wyznaczniki, jakimi kierują się architekci przygotowujący szkice budynków mieszkalnych. Zarówno im, jak i klientom zależy na tym, aby dom był zbudowany i wykończony za pomocą najodpowiedniejszych materiałów, wytrzymałych i niezawodnych, a przy tym wyglądających estetycznie. Dachówka ceramiczna jest niezawodnym rozwiązaniem przy pokryciach dachów.

Dachówka ceramiczna – posiada więcej rodzajów, niż myślałeś!

Większość z nas kojarzy dachówkę ceramiczną ze zwyczajnymi domami, w których czerwony dach zawsze stanowił proste wykończenie dla nieskazitelnej elewacji. Naturalnie w takim zestawieniu dachówka ceramiczna prezentuje się bardzo efektownie. Takie pokrycie, najbardziej popularne, nazywa się “zakładkowym”. Nie można jednak zapominać, że to nie jedyny używany rodzaj dachówki. Układana w łuskę karpia “karpiówka” jest doskonałym materiałem dla skomplikowanych konstrukcji. Kształt „esówki” przywodzi na myśl literę „s”, co stanowi o jej unikatowości, a wykwintny “mnich-mniszka” jest idealnym pokryciem dachów zabytkowych.

Zalety dachówki ceramicznej

Dachówka ceramiczna zalicza się do najstarszych materiałów budowlanych. Obdarzana zaufaniem od wielu lat nigdy nie przestaje być modna. Nieskomplikowana w montażu, dostępna w różnych kształtach i kolorach – dachówka ceramiczna posiada mnóstwo plusów, dzięki którym jest niezastąpiona w oczach projektantów i budowniczych. Jest niezwykle wytrzymała i stabilna, a jej waga powoduje, że dach jest mniej podatny na działanie czynników atmosferycznych.