Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

21 lipca 2020

Dźwigary zamówisz na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z kompozytu, jak również wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są również potrzebne przy budowie sufitów – wtedy ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa wielokondygnacyjnego obiektu. Dzięki dźwigarom sklepienie nie zapada się zaraz po wylaniu i może stężeć. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Dlatego jego głównym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania i rodzaj użytych w tym celu surowców. Powinny one być dokładnie dobrane i przetestowane pod kątem odporności na potężne naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak buk, topola, olcha czy sosna. Bardzo istotne jest również odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym wpływem wody, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych obiektów posiadają własne dźwigary. Ich zakup i przechowywanie generuje jednakże pewne koszty. Szczęśliwie firmy, które od czasu do czasu przyjmują zlecenia tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]