Co daje niecka basenowa?

18 lipca 2016

Niecka basenowa to świetne rozwiązanie dla klientów, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na budowę basenu murowanego. Minimalizuje cenę i usprawnia prace do tego stopnia, że nawet już po czternastu dniach basen jest gotowy. Niecki basenowe wytwarzane są z różnych materiałów – nierzadko stosuje się tworzywo sztuczne, ale jego złą stroną okazuje się mała odporność. Znacznie korzystniej sprawdzają się modele wykonane z włókna węglowego wzmocnionego ceramicznym środkiem – eliminują osmozę, poza tym nie straszne są im uszkodzenia mechaniczne oraz skrajne temperatury.

Jak wybrać nieckę basenową?

Niezależnie od tego, jakie mamy potrzeby, z pewnością znajdziemy nieckę basenową dla siebie. Dostępne są w zróżnicowanych głębokościach – od rodzinnych modeli, przez baseny o przeciętnych wymiarach, aż po niecki w stylu fast lane, które okazują się na tyle długie, że bez trudu możemy stosować je do treningów pływania. Niecka basenowa będzie znacznie wygodniejsza, kiedy zainstalujemy wraz z nią opcjonalne wyposażenie – na przykład oświetlenie, zadaszenie lub urządzenia do filtrowania wody.

Niecka basenowa – wybierz ekspertów

Wybierając nieckę basenową powinniśmy zwrócić uwagę na wyroby znanych producentów. W naszym kraju sprzedawane są niecki marki Compass Ceramic Pools, które wytwarza się z wykorzystaniem opisanego już włókna węglowego. Zamawiając niecki tej firmy mamy szansę jednocześnie dopasować je do swoich oczekiwań, wyposażając je w urządzenia filtrujące czy lampy pomocne w czasie kąpieli wieczorem.