Daszki na ogrodzenia

22 maja 2017

Słupki są jednymi z najistotniejszych elementów płotu. Właśnie od nich zależy wytrzymałość danego płotu, bowiem w przypadku awarii któregoś z nich, całe ogrodzenie może stracić stabilność, a czasem również upaść. Istnieje jednak wiele czynników, jakie mogą zmniejszyć ich stabilność – najbardziej wilgoć, która potrafi wlecieć do ich wnętrza przez nieosłoniętą górę. Jak temu zaradzić? Wyjście nie jest skomplikowane – wystarczy tylko wykorzystać daszki ogrodzeniowe.

Materiały, z których wyrabiane są daszki ogrodzeniowe

Daszki ogrodzeniowe wytwarza się najczęściej z surowców, z których zrobiono sam słupek. Najpopularniejsze ich rodzaje to daszki klinkierowe i betonowe, aczkolwiek dostępne są też daszki z tworzyw. Ich ceny zależne są w pierwszej kolejności od materiału – na wyroby z tworzywa wydamy około dziesięciu PLN, podczas gdy te wyprodukowane z klinkieru mogą być aż trzy razy bardziej kosztowne. Niezależnie od tego, każde idealnie pełnią powierzone im zadanie – chronią konstrukcję przed wilgocią, a także są ich efektowną dekoracją.

Daszki ogrodzeniowe – w jaki sposób je zakładać?

Daszki ogrodzeniowe są zazwyczaj mocowane za pomocą wkrętów albo nitów. Chcąc scalić je ze słupkiem, producenci robią w nich odpowiednie dziury – nie trzeba zatem wykonywać ich samemu, co zapobiega możliwym zniszczeniom. Niektóre daszki ogrodzeniowe powinniśmy również pokryć lakierem – podniesie to ich wytrzymałość oraz pozytywnie wpłynie na ich walory wizualne, co przy ogrodzeniu okazuje się przecież najważniejszym aspektem.