Dlaczego stolarka okienna staje się coraz bardziej popularna

7 lutego 2018

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdego domu lub mieszkania. Współcześnie coraz więcej inwestorów wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przewyższa okna plastikowe. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Sprawdziliśmy to!

Stolarka okienna – niższe koszty ogrzewania

Dostępne na rynku okna drewniane prezentują się bardzo elegancko, a do tego mają również świetne parametry techniczne. Jak podkreślają eksperci, stolarka drewniana cechuje się niskim wskaźnikiem przepuszczalności cieplnej, co zdecydowanie redukuje koszty ogrzewania nieruchomości. Takie okna znakomicie wygłuszają pomieszczenia, jak również nadają się do zamontowania w przypadku dużych oszkleń. Spotykają się też z dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o wybudowaniu domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystko – stolarka okienna może być malowana, a w razie jakichkolwiek zarysowań można ją samodzielnie naprawić. Specjaliści szacują, że odpowiednio konserwowane okna mogą przetrwać w dobrym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – okna z szybami antywłamaniowymi lub przeciwpożarowymi

Podmioty produkujące stolarkę drewnianą zapewniają obecnie bardzo duży zakres asortymentu – okna harmonijkowe, rozwierane, a także wiele innych modeli, które gwarantują komfort użytkownikom. Dodatkowo można również zdecydować się na zamontowanie specjalnych szyb – antywłamaniowych lub przeciwpożarowych, które poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. sosnę, modrzew czy gatunki egzotyczne – takie jak meranti. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz zdecydować się na modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie oddaje także charakter wiekowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.