Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

10 maja 2017

Kup domy z drewna Kraków

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W efekcie domy z drewna w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane rewelacyjnie nadają się dla mających alergię, astmatyków oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]