Do jakich prac wynająć schodnie rusztowaniowe?

15 września 2016

Część specjalistów pracujących przy wykańczaniu budynków wymaga dostępu na wysokie piętra. Niekiedy jedynym wyjściem będzie wykorzystanie akcesoriów do wspinania, jednak często można wykorzystać mniej niebezpieczne technologie. Przy mniejszych remontach oraz czyszczeniu okien na stosunkowo niewielkich wysokościach doskonałym rozwiązaniem będzie wynajem coraz chętniej wykorzystywanych schodni rusztowaniowych. Najczęściej, z uwagi na konieczność zapewnienia ich solidności i lekkości, są one robione z aluminium. Czemu jednak warto postawić na te konstrukcje? O czym należy wiedzieć używając schodni rusztowaniowych? I wreszcie – od kogo je wynająć?

Wynajem schodni rusztowaniowych – kiedy się na to zdecydować?

Największym plusem schodni rusztowaniowych jest niewątpliwie bezpieczeństwo pracujących na nich pracowników. Przez to, że na całej szerokości znajdują się poprzeczki, nawet przebywając na dużych wysokościach członek ekipy nie powinien spaść ze schodni. Na ich wynajem warto zdecydować się także ze względu na wygodę użytkowania. Zazwyczaj mają one koła, z wykorzystaniem których możemy łatwo przenieść je w dowolne miejsce, co sprawia, że schodnie rusztowaniowe świetnie sprawdzają się do przeprowadzania robót na większych obiektach. Budowa schodni rusztowaniowych gwarantuje komfortowe oraz bezpieczne poruszanie się – stopnie mają zazwyczaj kąt około pięćdziesięciu stopni.

Wynajem schodni rusztowaniowych – która firma?

Jak łatwo się domyślić, jakość schodni w ogromnej mierze rzutuje na ochronę przebywających się u góry osób. Z tego powodu planując wynajem schodni rusztowań warto sprawdzić, czy wśród poprzednich kontrahentów danej ekipy nie ma osób nieusatysfakcjonowanych. Warto też pamiętać, iż przedsiębiorstwa świadczące wynajem schodni rusztowaniowych powinny także mieć umiejętność zamontowania konstrukcji według potrzeb klienta – także, kiedy zależy nam na wykonaniu naprawdę oryginalnych konstrukcji.