Drewno merbau – do domu i gabinetu

12 lutego 2017

Poszukujesz drewna merbau? Sprawdź www.balticwood.pl/oferta/melody-smart

Merbau to wyjątkowy gatunek drewna, który znakomicie wpisuje się w stylowy design – zarówno w prywatnych lokalach, jak i obiektach publicznych. Jakie są jego walory użytkowe? Zobaczmy czym cechuje się ta szlachetna odmiana drewna.

Drewno merbau – w przestrzeni publicznej

Drewno merbau produkowane jest z wyjątkowych rodzajów drzew – I. palembianca Miq i Intsia bijuga (Colebr.) Kuntze. Są spotykane w klimacie równikowym, przede wszystkim w południowo-wschodniej Azji. Najczęstsze rejony występowania to Mianmar, Półwysep Malajski, stan Kalimantan na wyspie Borneo, wyspy Salomona. Oryginalny odcień drewna od razu przykuwa uwagę i powoduje, że całe wnętrze zyskuje wyjątkowy charakter. Drewno merbau to kolorystyczne połączenie brązu, hebanu, burgundu, a do tego posiada naturalne zdobienia, które stanowią ogromny walor estetyczny. Na ciemnym parkiecie ewentualne zarysowania nie rzucają się tak bardzo w oczy, co jest kolejnym atutem.

Drewno merbau – w reprezentatywnych wnętrzach

Szlachetne wzornictwo to jednak nie wszystko – drewno merbau jest również bardzo funkcjonalne – dlatego jest często wykorzystywane. Przede wszystkim jest bardzo stabilne wymiarowo oraz wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Specjaliści przekonują, że drewno merbau jest nawet o 1/3 gęstsze od dębu, dlatego znakomicie sprawdza się w często uczęszczanych wnętrzach. Znana jest również jego wytrzymałość na działanie wilgoci oraz termitów – nic dziwnego, że wykorzystywane jest nawet w ekstremalnych warunkach. Drewno merbau bywa określane jako merbo, jumelai, gefi, Moluccan iron-wood czy kayu besi i sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, co potęguje jego walory użytkowe. Urządzasz mieszkanie? A może zależy Ci na prestiżowym designie gabinetu? Drewno merbau nie zawiedzie Twoich oczekiwań!

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]