Funkcjonalna sklejka szalunkowa

4 września 2016

Sprawdź, gdzie zamówić sklejkę szalunkową

Sklejka szalunkowa to element stale wykorzystywany w budownictwie. Z powodzeniem zastępuje zwykłe drewno, które nie sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych, a także niepotrzebne winduje wydatki. Zweryfikujmy z czego jest ona wyprodukowana i co świadczy o jej uniwersalnym zastosowaniu.

Sklejka szalunkowa – ulepszona przez specjalistyczne produkty chemiczne

Sklejka szalunkowa wytwarzana jest z różnych gatunków drewna, posiada wiele warstw, cechuje się świetną wodoszczelnością. Do jej produkcji z reguły używa się olchę, dąb oraz gatunki egzotyczne, na przykład meranti. Jest niesłychanie elastyczna, a jej atrybuty są wzmocnione dzięki użyciu profesjonalnych produktów zabezpieczających. Użycie kilkunastu fornirów sprawia, że sklejka szalunkowa jest odporna także na urazy mechaniczne oraz różnice temperatur. Warstwy forniru przebiegają pod kątem 90 stopni, tworząc szczelną strukturę. Na rynku znajdziemy dużo wariantów sklejki szalunkowej, w zależności od techniki klejenia (np. półwodoodporna, szlifowana), układu powłok lub gatunku materiału. Należy też pamiętać, że nie każda sklejka posłuży w ciężkich warunkach, dlatego trzeba precyzyjnie dopasować jej rodzaj.

Sklejka szalunkowa – dzięki niej zaoszczędzisz

Sklejka szalunkowa jest komponentem wzmacniającym technologię tzw. lanego betonu. To świetna pomoc przy budowie domów, sufitów oraz dachów. Używana do tworzenia systemów szkieletowych, znajduje bardzo duże zastosowanie. Może być stosowana wielokrotnie, co sprawia, że materiał ten jest tak rozpowszechniony. Sklejka szalunkowa to podstawowy asortyment w branży budowlanej. Na rynku funkcjonują podmioty zajmujące się dzierżawą podzespołów szalunkowych, nie musimy więc mieć własnych komponentów. W razie potrzeby możemy więc łatwo zaopatrzyć się w profesjonalne elementy konieczne na budowie.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]