Funkcjonalność i przestronność – projekty domów z płaskim dachem

30 maja 2017

Więcej szczegółów o wykonaniu projektów domów z płaskim dachem na barteksitarski.pl

Dachy płaskie są dla wielu czytelników źródłem sporych wątpliwości. Powodów, dla których nie obdarzamy ich sympatią jest mnóstwo – na przykład walory wizualne, szacunek dla historycznej architektury oraz to, iż domy z płaskim dachem niektórym naszym rodakom przywodzą na myśl architekturę PRL-u. Zupełnie odmiennie postrzegają je architekci, którym domy z płaskim dachem umożliwiają wprowadzenie innowacyjnych pomysłów. Projekty domów z płaskim dachem cieszą się ogromnym uznaniem za granicą, gdzie od kilku dziesięcioleci są najczęściej wybieranym typem domów. Powoli dojrzewają do nich również młodsi inwestorzy w Polsce. Nie może to jednak dziwić – takie domy posiadają wszak wiele zalet.

Projekty domów z płaskim dachem – czemu się opłaca?

Na dom z płaskim dachem dobrze postawić zwłaszcza ze względu na fakt, że nierzadko jest on znacznie ciekawszy od budynków ze stromym dachem. Dla wielu właścicieli bardzo istotne będzie również to, iż stropodach pozwala na stworzenie dużego tarasu i nasadzenie krzewów. Innym atutem projektów domów z płaskim dachem jest fakt, że wybudowane w oparciu o nie nieruchomości są łatwe przy naprawach, a także potrafią być przyjazne środowisku, zwłaszcza kiedy na dachu są zainstalowane panele słoneczne.

Któremu architektowi zlecić projekty domów z płaskim dachem?

Nie zapominajmy, iż projekty domów z płaskim dachem rzutują na komfort mieszkania ich lokatorów. Przed wyborem konkretnego architekta powinniśmy zatem sprawdzić parę stron i później znaleźć najlepszą z nich. Kluczowe będą oczywiście wcześniejsze prace projektanta, ale powinniśmy także przeczytać, co sądzą o nim pozostali zamawiający. Dobrze też zrobimy, jeśli projektant współpracuje z firmą, która szybko i bezbłędnie zrealizuje opracowany dla nas projekt domu z płaskim dachem – przyspieszy to budowę oraz sprawi, że wszystko zakończy się bez najmniejszych komplikacji.

Dane adresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]