Gotowe baseny kąpielowe ogrodowe

14 października 2016

Jeszcze parę dekad temu ogrodowy basen był synonimem luksusu i niewielu naszych rodaków mogło sobie na niego pozwolić. Dziś jest na szczęście zupełnie odmiennie, zaś baseny kąpielowe nierzadko budowane są przy polskich domach. Jest to niewątpliwie efektem dostępności na rynku niecek basenowych, które sprawiają, że koszty takiej budowy możemy naprawdę zminimalizować. To świetna nowina dla tych, którzy w skwarne dni nie są w stanie pozwolić się na wycieczkę nad wodę, śniąc o swoim basenie. Zwłaszcza, iż wszyscy miłośnicy pływania bez trudu wyszukają baseny właściwe do swoich oczekiwań.

Baseny kąpielowe – rodzaje

Popularności tych basenów sprzyja też rozmaitość sprzedawanych niecek – oprócz tradycyjnych, płytkich basenów, które dobrze zdadzą egzamin w czasie letniego relaksu, na rynku dostępne są także baseny typu fast lane. Te będą idealne dla klientów troszczących się o formę – mają długość kilkunastu metrów. Z kolei szczególnie lubiący kąpiel nabywcy na pewno polubią kryte baseny kąpielowe, które uchronią nas przed natarczywym słońcem.

Jak wybierać ogrodowe baseny kąpielowe?

Kupując baseny kąpielowe nie należy stawiać na produkty marek nieposiadających dobrej renomy – to wszak zakup na długie lata, zaś od jego jakości zależy wygoda używania basenu. Dobrze kupić między innymi gotowe baseny firmy Compass Ceramic Pools. Robione są z nowoczesnego karbonu wzmocnionego ceramicznym środkiem. Ta konstrukcja gwarantuje wytrzymałość niecki – nie zagrażają im fale UV oraz przeciekanie, dobrze radzą sobie też jako rezerwuary wody morskiej.