Jak wybrać nawierzchnioizolacje na dach?

3 czerwca 2016

Przed rozpoczęciem zimy warto pamiętać o konserwacji poszycia. Źle serwisowany dach może być przyczyną wielu trudności w okresie jesiennym – przepuszcza wodę oraz powoduje znaczne ubytki temperatur. Szczęśliwie przygotowanie poszycia przed jesienią nie sprawi obecnie nam dużych kłopotów – w sklepach znajdziemy wszak innowacyjne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin także w ekstremalnych warunkach. Które to wyroby? Jak znaleźć nawierzchnioizolacje dopasowane do naszych potrzeb? Przygotowaliśmy kilka porad.

Nawierzchniolizolacje do uzupełniania ubytków

Czasem wymiana poszycia nie będzie konieczna – starczy jedynie uzupełnienie ubytków, które powstały wskutek działania zjawisk atmosferycznych. Powinniśmy wtedy wybrać nawierzchnioizolacje syntetyczne, które doskonale sprawdzą się do uzupełniania różnego rodzaju dziur czy pęknięć. Podobne środki zdadzą egzamin także przy uszczelnianiu połączeń przy oknach lub kominach. Ich plusem jest zwłaszcza łatwość założenia oraz wytrzymałość – świetnie znoszą opady i mrozy.

Nawierzchnioilozacje bitumiczne

W sytuacjach, kiedy jedynym wyjściem będzie położenie nowego dachu, warto zdecydować się na odpowiednie preparaty asfaltowe. Większość z nich nie wymaga aplikacji na gorąco, co znacznie ułatwia nam pracę. Znajdziemy wśród nich nawierzchnioizolację wytrzymałe na deszcz i promienie słoneczne – dzięki temu chronią dom przed złymi czynnikami atmosferycznymi i zapewniają jego mieszkańcom pełną ochronę.