Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

11 listopada 2017

Kup baseny

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do ośrodków spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, wewnętrzne czy ogrodowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna liczba typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także ogród albo halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Tego typu elementów jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]