Kiedy trzeba zlecić wynajem rusztowań

18 października 2016

Rusztowanie to konstrukcja bez której nie obędzie się żadna budowa. Dzięki niej powstają nowe budowle, a stare są remontowane. Sprawdźmy zatem, jak zbudowane są rusztowania oraz kiedy konieczne jest ich użycie.

Wynajem rusztowań – termomodernizacja domów jednorodzinnych i hal produkcyjnych

Wyróżniamy wiele rodzajów rusztowań – m. in. modułowe, jezdne, specjalne, wspornikowe. Zbudowane są one ze stojących elementów, które spajają poziome drążki. Żeby rusztowanie gwarantowało funkcjonalność oraz bezpieczeństwo, nieodzowne są także moduły takie jak podstawki śrubowe, złącza obrotowe i poręcze. Na tak wykonanej budowli można ułożyć stalowe pomosty. Rusztowania budowane są z różnorodnych stopów metalu, a także przeznaczone są do różnych celów. Najczęściej wykorzystywane są do robót budowlanych, przy ich użyciu wykonywane są np. prace malarskie lub instalacyjne. Bardzo często stosowane są do renowacji budynków – zabytków, teatrów, bloków mieszkalnych, hal produkcyjnych. Wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, służą też do konserwacji kominów czy reklam wielkopowierzchniowych. Części składowe rusztowania wyprodukowane są z komponentów aluminiowych i stalowych rurek.

Wynajem rusztowań – postaw na profesjonalne przedsiębiorstwa

Podczas prac remontowych i budowlanych priorytetowe jest bezpieczeństwo. Nie zapominajmy, że określenie „rusztowanie” jest prawnie uregulowane – wymagają tego względy bezpieczeństwa. Kiedy zatem planujemy prace remontowe, powinniśmy skorzystać z oferty profesjonalnych podmiotów, które świadczą wynajem rusztowań. Wówczas mamy gwarancję, że struktura będzie stabilna oraz zgodna z prawem. Prace powinna wykonywać osoba mająca niezbędne doświadczenie. W Polsce funkcjonują podmioty, które wynajmują, składają i demontują rusztowania. Cennik usługi jest ustalany indywidualnie w oparciu o powierzchnię, okres wynajmu oraz zakres opcjonalnych prac montażowych.