Kiedy zdecydować się na izolacje przeciwwodne?

15 grudnia 2016

Wilgoć jest dużym niebezpieczeństwem dla naszego domu. Dlatego tak ważne jest zrobienie izolacji przeciwwodnej, bo ta ochroni go przed niekorzystnym wpływem wody znajdującej się w gruncie. W wielu sytuacjach wystarczające są izolacje przeciwwilgociowe, lecz gdy dom wybudowany będzie na terenie bez ujścia wody opadowej, niezbędne okaże się zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej wykonanie rekomenduje się także, kiedy dom zlokalizowany jest na obszarze niżej lustra wody. Istotne będzie, aby wilgoć nie uszkadzała obiektu w wyniku napierania na jego mury. Jakie więc rodzaje izolacji przeciwwodnych wyróżniamy? I wreszcie – jakiej ekipie powierzyć zrobienie izolacji przeciwwodnej?

Izolacje przeciwwodne – jakie wyróżniamy ich typy?

Rozpoznajemy 3 rodzaje izolacji przeciwwodnych. Jeden typ to izolacje lekkie, które wykonywane są, jeśli nie ma bezpośredniego zagrożenia wynikającego z obecności wody. Jeśli zaś woda okazuje się poważnym kłopotem, powinniśmy zrobić jeden z dwóch pozostałych typów izolacji. Średnie stosuje się zazwyczaj na obszarach z podłożem zwartym, gdzie nierzadko zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są natomiast wykorzystywane na terenach, na których obserwuje się wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się podtopień – takie izolacje powinny cechować się wysoką wytrzymałością oraz ochronić obiekt także przed mocno napierającą wodą.

Kto zrobi izolacje przeciwwodne

Jak łatwo stwierdzić, solidność izolacji przeciwwodnych rzutuje na ochronę ludzi znajdujących się w obiekcie. Z tego powodu musimy przemyśleć decyzję co do ekipy, która je przygotuje. O jakich rzeczach zatem nie należy zapomnieć szukając ekipy, która zrobi izolacje przeciwwodne? Najważniejsze z pewnością okażą się kwalifikacje jej pracowników – warto zatem sprawdzić, jak długo działa ona w branży hydroizolacji oraz jak komentują zakończone przez nią prace wcześniejsi kontrahenci.