Klinkierowe ogrodzenia

12 lutego 2017

Ogrodzenia klinkierowe są w naszym kraju często montowane. Mają wiele zalet – świetnie wyglądają, są odporne na nierzadkie w naszym kraju chłody, pęknięcia oraz wpływ wilgoci. Są też stosunkowo tanie – szczególnie, jeśli wspomnimy cechującą je długowieczność i niewielkie koszty użytkowania. Z czym jednak będą się doskonale łączyć? Które ozdoby dobrać, aby ogrodzenia klinkierowe wyglądały naprawdę dobrze?

Deski łączą się z ogrodzeniami klinkierowymi

Surowe kolory charakteryzujące ogrodzenia klinkierowe najlepiej komponują się z deskami. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie podstawy ceramicznej z drewnianymi sztachetami. Płot tego typu dopasujemy do domów o tradycyjnym projekcie, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Ogrodzenia klinkierowe i metal

Kolejnym chętnie wybieranym rozwiązaniem jest połączenie ceramiki i żelaza. Niezależnie od tego, czy będą to wykonane ręcznie ogrodzenia, czy to kupione w składzie budowlanym segmenty, w ten sposób możemy dodać naszej posesji uroku, na co zwrócą uwagę w szczególności lokatorzy domów w dzielnicach willowych.

Konserwacja ogrodzeń klinkierowych

Ogrodzenia klinkierowe nie potrzebują wprawdzie częstej konserwacji, jednak choć raz w roku powinniśmy poświęcić na to parę godzin. Skupiający się na powierzchni klinkierowych płytek kurz szybko wyczyścimy używając myjki ciśnieniowej, z kolei ich wytrzymałość zwiększymy korzystając ze środków kontrolujących nasiąkliwość.