Kupujesz sklejkę? O tym pamiętaj

23 lipca 2016

Jeśli chcesz kupić sklejkę, powinieneś odwiedzić stronę

Sklejka to jeden z materiałów najczęściej stosowanych w rozmaitych dziedzinach przemysłu. Nie może to oczywiście zaskakiwać – ma bowiem mnóstwo zalet. Jest przede wszystkim niedroga, a to wynika z procesu jej wykonania – wytwarzana jest z drewna. Zewnętrzne poziomy sklejki produkowane są zazwyczaj z gatunków drewna wyróżniających się walorami ozdobnymi – między innymi olchy – zaś środkowe – z mniej kosztownych gatunków. Czasem sklejka może być powleczona także folią fenolową. Wykorzystanie odpowiednich klejów sprawia natomiast, że sklejka wyróżnia się wysoką wytrzymałością – z tego względu wykorzystuje się ją nawet w produkcji statków powietrznych. Gdzie poza tym wykorzystuje się ten materiał? O jakich zasadach musimy wiedzieć kupując sklejkę?

Sklejka – atuty

Aktualnie sklejkę najczęściej spotyka się w sektorze stolarskim. Oprócz mebli wykorzystuje się ją również w wytwórstwie rozmaitych dodatków do domu – podłóg, okładzin oraz dekoracji. Oprócz tego sklejka jest często stosowana przez inżynierów, którzy wykonują z niej na przykład szalunki, a więc typ form do wylewania fundamentów. Sklejka bywa również materiałem chętnie wykorzystywanym do wykonywania jachtów, zaś kiedyś była stosowana przez wytwórców samochodów i samolotów – nawet dziś jest stosuje się ją przy naprawy wiekowych modeli. Z uwagi na niewielką wagę, sklejkę chętnie wybierają również modelarze.

Sklejka – poradnik kupującego

W prawie wszystkich sytuacjach najistotniejszą cechą jest odporność sklejki. Z tego względu nie należy kupować produktów niezbyt wysokiej klasy – a te często proponują niektórzy sprzedawcy. Jak zatem uniknąć pomyłek przy wyborze sklejki? Rzecz jasna kupować tylko u dostawców, którzy zagwarantują nam najwyższą jakość – najlepiej kupujących sklejkę od razu od wytwórcy. W przypadku, gdy planujemy kupić znaczną ilość materiału nie należy także kupować jej w supermarketach – zdecydowanie bardziej trafionym pomysłem będzie zakup u sprawdzonego hurtownika, gdyż ten zapewni nam dowolną jej ilość.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]