Mieszkania w Katowicach – które najpopularniejsze?

4 czerwca 2016

Sektor mieszkań w Katowicach oraz pozostałych miastach regionu nieco różni się od pozostałych miejsc Polski. W przeciwieństwie do nich, stosunkowo mało osób interesuje się lokalami od dewelopera. Bardzo chętnie kupowane są natomiast mieszkania z rynku wtórnego. Rzadko także składa się wnioski o pomoc w kupnie domu, a to także odróżnia ten region na tle pozostałych. Jak więc wygląda sektor nieruchomości na Śląsku? Jakie mieszkania w Katowicach szczycą się szczególnym zainteresowaniem?

Mieszkania w Katowicach z rynku wtórnego

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, szczególnym uznaniem cieszą się na Górnym Śląsku mieszkania z drugiej ręki. Jak nietrudno się domyślić, powodem takiej sytuacji są względy finansowe – mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje aż dwa razy mniej niż mieszkania w Katowicach oferowane przez dewelopera. Rzecz jasna mowa o mieszkaniach w tych samych częściach miasta, o podobnej powierzchni.

Jak znaleźć mieszkanie w Katowicach?

Na rynku mieszkań od poprzednich właścicieli szczególnie dużo ofert dotyczy zwłaszcza Bogucic czy Piotrowic. Najmniejsze sumy wydamy na lokal na Szopienicach, na których koszt zakupu jednego metra waha się w okolicach 2500 złotych. Najbardziej kosztowne okazują się zaś Brynowo oraz Dąb, na których koszty przewyższają niekiedy pięć tysięcy PLN za jeden metr. Najwięcej nowych lokali jest z kolei wznoszonych w pobliżu ulicy Kościuszki oraz Doliny Pięciu Stawów.

Anonse mieszkań w Katowicach potencjalni kupcy znajdują na rozmaite sposoby. Najlepszą droga okaże się z pewnością skorzystanie z sieci, gdyż to w aplikacjach dostępnych w sieci dostępnych jest najwięcej ogłoszeń kupna-sprzedaży.