
Nagła awaria dachu? Użyj uszczelniaczy dekarskich
1 lipca 2016Solidny dach jest integralnym elementem bezpiecznej nieruchomości. Do uzupełniania jego struktury służą profesjonalne uszczelniacze dekarskie. Przekonajmy się kiedy się przydają i czym się wyróżniają.
W jakich sytuacjach znajdują zastosowanie uszczelniacze dekarskie
Uszczelniacze dekarskie sprawdzają się zwłaszcza w trakcie remontu wysłużonego już dachu, który zawiera liczne szczeliny w strukturze. Używa się ich też do spoinowania połączeń blachy, naprawy ram okien dachowych, a także do do tzw. łączenia na zimno. Mogą być środkiem doraźnym, używanym w przypadku uszkodzenia dachu, ale także na stałe spajającym konstrukcję w całość. Uszczelniacze dekarskie nie przepuszczają wody, więc można ich używać nawet podczas fatalnych warunków atmosferycznych (silna wichura, obfity deszcz). Ich właściwości zapewniają doskonale dobrane składniki i lata testów.
Uszczelniacze dekarskie – co przesądza o ich cechach
Uszczelniacze dekarskie cechują się rewelacyjną przyczepnością do wielu rodzajów dachów, np. takich jak tworzywa sztuczne, stal, aluminium. Posiadają cechy uzupełniające i klejące. Występują w formie miękkiej mazi lub uszczelniającej szpachli na bazie emulsji akrylowej, co w efekcie pozwala uzyskać nieprzepuszczalną fakturę. Uszczelniacze sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach klimatycznych, nie poddają się naciskowi wody czy promieniowania UV. W sprzedaży dostaniemy mnóstwo zróżnicowanych barw uszczelniaczy dekarskich, jak również uszczelniacze zupełnie przezroczyste, które można pociągnąć farbą na inny kolor.