Najlepsze okna energooszczędne

25 września 2016

Najbardziej istotnym komponentem, o którym trzeba pamiętać przy remontowaniu lokalu jednorodzinnego, są wytrzymałe okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które obecnie odnajdziemy w rozmaitych opcjach. Jak są wyprodukowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – świetne parametry izolacji termicznej

Drewniane okna wytwarzane są z bezpiecznych dla natury komponentów – np. sosny i modrzewia. Charakteryzują się świetnymi atrybutami, dzięki czemu dorównują produktom z plastiku. Ocieplając budynek przed sezonem zimowym, musimy zwrócić baczną uwagę na współczynnik przepuszczalności cieplnej stolarki okiennej. Gwarantuje to nie tylko dogodne warunki wewnątrz mieszkania, ale także oszczędność opału. Czynnik przepuszczalności cieplnej musi być odpowiedni (tj. poniżej 0,8 W/m2), a wtedy w lokalu zapanują komfortowe warunki. Rezultat ogrzewania nie wydostaje się z budynku, a przez szczeliny nie przedostaje się chłód z zewnątrz.

Okna energooszczędne – wybierz zespolone okna drewniane

Nabywając nowe okna energooszczędne zwróćmy też uwagę na następny ważny parametr – współczynnik Rw. Postawmy na zespolone okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych dźwięków z zewnątrz. Niezwykle ważne są również precyzyjne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Innowacyjna technika gwarantuje wyciszenie kłopotliwego pogłosu, a także oszczędność opału, warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]