Najlepsze podłoża na parkingi

28 czerwca 2016

Parkingi są zaliczane do lokalizacji, gdzie ruch samochodów jest naprawdę częsty. Z tego względu surowce, z jakich wykonana jest ich nawierzchnia, muszą być wytrzymałe na pęknięcia i wpływ warunków pogodowych. Normalny asfalt tudzież kostka często się nie sprawdzają – na uczęszczanych parkingach już po jednym sezonie nawierzchnię będzie należało naprawiać. Które więc materiały są najczęściej używane przez specjalistów do spraw budowy dróg? Jakie zalety powinien mieć surowiec na nawierzchnię placu parkingowego?

Parkingi z asfaltu

Dziś najchętniej stosowanymi materiałami na nawierzchnie parkingów okazują się specjalne masy asfaltowe. Większość z nich to nawierzchnie, które izolują także dolne poziomy parkingu od groźnych czynników – na przykład wilgoci lub soli. Asfalty, z jakich buduje się parkingi, są nierzadko bezproblemowe w aplikacji – niepotrzebne jest nawet ich podgrzanie. Są również znacznie bardziej niezawodne niż materiały używane dawniej – bez trudu wytrzymają duże naciski oraz obecność wielu pojazdów.

Szczeliny dylatacyjne na parkingach

Wykonując parkingi nie należy zapominać o szczelinach dylatacyjnych oraz ich wypełnieniu. Koniecznie musi ono zagwarantować dużą wytrzymałość oraz izolować dolne poziomy przed wodą, która może przeciekać przez podobne szpary. Pamiętajmy o tym, że taki asfalt musi znieść spore obciążenia pionowe i poziome, które wywoływane są ruchem pojazdów na parkingach. Jak więc znaleźć najlepszy asfalt do uszczelnienia dylatacji na parkingach? Egzamin zda na przykład technologia Rubi-Joint.