Najmodniejsze tendencje – wykończenie mieszkania

13 września 2016

Wykończenie mieszkania to często skomplikowany proces, który nie w każdym przypadku przebiega zgodnie z planem. Wszystko zależy bowiem od firmy wykonującej prace. Jakie trendy panują dzisiaj na rynku i dlaczego należy zlecić wykończenie mieszkania złotej rączce?

Wykończenie mieszkania – pamiętaj o kolejności

Wyobrażamy sobie finalny rezultat, a trzeba wiedzieć, że przed nami niełatwe zadanie. Najważniejsze prace związane z doprowadzeniem lokalu do stanu użytkowego to montowanie rur kanalizacyjnych oraz przewodów w ścianach. To priorytet, kiedy mamy nieruchomość w stanie surowym, wymagającym przeprowadzenia koniecznych prac. W dalszej kolejności trzeba zatroszczyć się o położenie tynków na ścianach, układanie kafelków , a także tapet. Nie można też zapominać o pracach takich jak wyrównywanie powierzchni podłóg, wykładanie desek podłogowych, zakładanie umywalek. Polacy często stawiają też na montowanie tzw. wyspy kuchennej czy ścianek z modułów gipsowo-kartonowych, a nawet montaż kominka, jeśli mieszkanie na to pozwala.

Wykończenie mieszkania – gdzie szukać ekipy

Trzeba powierzyć prace wykończeniowe fachowej ekipie, która zajmie się wszelkimi pracami – w takiej sytuacji nie dopuścimy do wystąpienia przykrych niespodzianek. Od kiedy krajowi pracownicy zaczęli lawinowo wyjeżdżać za granicę, ciężko o sumiennych fachowców, należy zatem sugerować się opiniami wcześniejszych klientów lub galeriami realizacji wykonanych przez interesującą nas ekipę. Nie ważne jednak czy mieszkamy w Łodzi, czy wykańczamy mieszkanie w Krakowie – z pewnością uda nam się zatrudnić solidną firmę.