Naturalny kamień – piaskowiec elewacyjny

22 września 2016

Piaskowiec elewacyjny to surowiec powszechnie wykorzystywany w przestrzeni miejskiej. Rozpowszechniony nie tylko jako element ozdobny wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Co dokładnie stanowi o jego możliwościach? Sprawdźmy to.

Piaskowiec elewacyjny – różne faktury

Niesamowicie rozpowszechnionym surowcem stosowanym w czasie urządzania nieruchomości oraz ich fasad jest piaskowiec elewacyjny. Występuje w rozmaitych kolorach – od białego, przez zielony aż po miedziany. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, ukształtowaniem i formą – wyróżniamy płytki spłaszczone, nieregularne, błyszczące, o ciętych brzegach. Niektóre gatunki piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki zastosowaniu domieszek kwarcytu. Dlatego piaskowiec znakomicie sprawdza się w jako element dekoracyjny – w lokalach mieszkalnych, na tarasach i jako element okładzinowy. Jest doskonałym surowcem na podjazdy, fontanny lub ozdobne podmurówki.

Piaskowiec elewacyjny testowany w ekstremalnych warunkach

Kluczową właściwością piaskowca jest jego niezwykła wytrzymałość na drażniące warunki zewnętrzne. Płyty okładzinowe prezentują się świetnie przez nawet kilkadziesiąt lat. To surowiec pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu wiatru, mocnych opadów i będzie stanowić wielki walor dla naszej posesji. Na rynku pojawia się wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z kraju, jak i zagranicznych.