Panele podłogowe – montaż zostaw profesjonalistom

14 listopada 2016

Panele podłogowe są chętnie wybierane przez klientów. Nie powinno to rzecz jasna zaskakiwać – tym bardziej, jeśli pod uwagę weźmiemy ich liczne zalety. Panele podłogowe są bowiem tanie, a różnorodność produkowanych wzorów sprawia, iż każdy znajdzie wersje dopasowane do konkretnego pomieszczenia. Jak pokazują statystyki sprzedaży, Polacy kupują panele częściej niż wykładziny, a z uwagi na niskie ceny, również od parkietów dębowych. Przed wyborem konkretnego modelu powinniśmy oczywiście dowiedzieć się, czy trafi w nasze oczekiwania.

Jak kupować panele podłogowe?

Najistotniejszym parametrem paneli podłogowych jest ścieralność – właśnie od niej zależne jest, ile wytrzymają. Oznacza się ją za pomocą klas ścieralności, a te wyrażają liczbę ruchów szlifierki, po jakiej panel ulegnie zniszczeniu. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 czy AC2 muszą być zakładane tylko w niezbyt często używanych pomieszczeniach. Do salonu i korytarza warto wybrać natomiast modele z klasą nie mniejszą niż AC3 – pamiętając rzecz jasna, iż najtwardsze to te określone jako AC5.

Panele podłogowe – montaż

Panele podłogowe są bardzo chętnie wybierane też z uwagi na prostotę ich położenia. Mimo że ich założenie okaże się prostsze niż parkietu, powinniśmy pamiętać, że wymagane będą do tego odpowiednie umiejętności. By otrzymać gwarancję, iż panele będą właściwie ułożone, dobrze zlecić to profesjonalnej ekipie – szczególnie, jeśli wcześniej nie montowaliśmy paneli i nie posiadamy właściwych sprzętów.