Płytki z klinkieru

20 kwietnia 2017

Często na zewnętrznych ścianach polskich domów pojawiają się płytki klinkierowe. Nie może to oczywiście zaskakiwać – szczególnie, kiedy przypomnimy sobie najważniejsze dobre strony takiego materiału. Jak pokazuje doświadczenie właścicieli domów, którzy zdecydowali się na ten surowiec, płytki z klinkieru są tak mało kosztowne i solidne, ale również niezwykle łatwe w czyszczeniu.

Płytki klinkierowe – zalety

Płytki klinkierowe często bywają bardziej odporne niż pozostałe materiały stosowane na ścianach zewnętrznych domów – szczególnie, kiedy chodzi o deski. Zwykle są również dużo mniej kosztowne, co z pewnością zauważą osoby z niezbyt grubym portfelem.

Jak utrzymywać płytki klinkierowe?

Kolejną dobrą stroną płytek klinkierowych jest bezproblemowość ich utrzymania – mało się brudzą, a regularne konserwowanie ogranicza się jedynie do wykorzystania zwykłej myjki parowej. Nie potrzebują też dużych zabiegów zapobiegających niszczeniu, co w polskim klimacie okazuje się bardzo ważne.

Najistotniejsze reguły kupna płytek klinkierowych

Miejmy na względzie, że płytki klinkierowe produkuje się w różnych modelach, jednak nie każda nadaje się do stosowania na dworze – kiedy więc zamierzamy zamontować je na ścianach domu, bezwzględnie sprawdźmy ich zastosowanie. Produkty tego typu produkuje się też w wersjach posadzkowych oraz ściennych, zaś te ostatnie mają trochę większą podatność na pęknięcia.

Jak montować płytki klinkierowe?

Powierzchnia, na jakiej ułożone będą płytki klinkierowe musi być gładka i nie może mieć spękań. Bardzo ważne okaże się również jej odtłuszczenie i zastosowanie właściwego, gwarantującego stabilność połączenia, kleju.