Podpory stropowe i ich zastosowanie

9 grudnia 2021

Chcesz zamówić podpory stropowe? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej przeznaczenie

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, znakomitą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]