Postaw swój dom zgodnie z tradycją – budowa domów góralskich

2 grudnia 2016

Zleć budowę domów góralskich

Stylowe domy góralskie zachwycają niezwykłym wzornictwem, co sprawia, że coraz więcej osób chce wprowadzić się do domku z bali. Gdzie przeważnie można je spotkać i jakie są ich atuty?

Budowa domów góralskich – spadziste dachy i ozdobne tarasy

Nowoczesne domy góralskie prezentują się wyjątkowo pięknie, zauważamy w nich duże wpływy stylu zakopiańskiego. Są wykonane z drewna i wyróżniają się strzelistymi wieżyczkami oraz ogromną ilością góralskich zdobień, mają też dużo motywów ludowych. Świetnie uzupełniają tatrzańskie mieściny, dlatego występują najczęściej w rejonach górskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby postawić taki dom w na swojej działce – Polacy poszukują alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową domu murowanego. Budowa domów góralskich jest bardziej ekonomiczna i szybsza niż w przypadku murowanych nieruchomości. Stawiane są one z prefabrykatów, a innowacyjna technika sprawia, że roboty można realizować także podczas zimy, gdyż nie musimy wykonywać tynkowania. Specjaliści przekonują, że dom jest gotowy w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – wybierajmy doświadczone firmy architektoniczne

Nowatorskie chałupy góralskie mogą służyć jako budynki sezonowe, ale też mieć przeznaczenie całoroczne. Nowoczesna technika pozwala uzyskać w środku znakomity współczynnik izolacji termicznej, dachy pokrywane są nowoczesnymi materiałami, a na ściany można zastosować wełnę mineralną. Przedsiębiorstwa zajmujące się konstruowaniem domków góralskich specjalnie impregnują wszystkie elementy, żeby uodpornić pomieszczenia przed mrozem. Kolejnym walorem nieruchomości tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Kiedy postanawiamy zbudować klimatyczne domy góralskie, wybierajmy tylko doświadczone przedsiębiorstwa, które potrafią połączyć podhalański klimat z nowatorskimi pomysłami.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]