Pręty aluminiowe w modelarstwie i nie tylko

22 kwietnia 2017

Dowiedz się, gdzie nabyć pręty aluminiowe, wejdź na metal-e.pl/pl/c/PRETY-ALUMINIOWE/38

Aluminium to jeden z najczęściej stosowanych w różnych dziedzinach materiałów. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż ma wiele przydatnych właściwości, które powodują, iż w wielu przypadkach jest rozwiązaniem dużo lepszym, niż używanie pozostałych materiałów. Doceniana jest zwłaszcza cechująca je mała waga – pręty aluminiowe i pozostałe wyprodukowane z tego metalu detale są czasem aż parę razy lżejsze niż inne. Nieduża masa to jednak nie jedyny atut aluminium – materiał ten okazuje się bowiem naprawdę wytrzymały na pęknięcia oraz wysokie temperatury. W których branżach więc najczęściej wykorzystuje się pręty aluminiowe i pozostałe detale z tego metalu? Gdzie je nabyć?

Pręty aluminiowe – kiedy są używane

Pręty aluminiowe ze względu na ich różnorodne atuty są stosowane w rozmaitych dziedzinach. Ich wytrzymałość jest kluczowa dla budowlańców, którzy wznoszą za ich pomocą między innymi konstrukcje ogniotrwałe. Niska waga prętów aluminiowych sprawia zaś, iż często stosują je inżynierzy zatrudnieni w zakładach lotniczych. Pręty aluminiowe są jednakże wykorzystywane nie tylko w budowie załogowych aeroplanów, ponieważ ich lekkość i dostępność różnych modeli kształtów pozwala na ich zastosowanie także w modelach. Oprócz tego pręty aluminiowe używane są na przykład w stoczniach.

Pręty aluminiowe – kup w internecie

Pręty aluminiowe można nabyć na przykład w sklepach metalowych czy majsterkowiczów. Ich ceny są niestety czasem stosunkowo wysokie, dlatego jeżeli potrzebne są spore ilości, lepszym rozwiązaniem będzie kupno w sklepie internetowym. Dzięki temu nie tylko zapłacimy niższą kwotę, ale też otrzymamy możliwość kupna wyższej liczby rodzajów kształtowników. Ostatni argument naprawdę ważny będzie dla kupujących potrzebujących nietypowych prętów – między innymi majsterkowiczów i klientów aranżujących mieszkanie.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]