Profile aluminiowe – kiedy się je wykorzystuje?

2 lipca 2017

Znajdź profile aluminiowe na metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50

Glin to jeden z najczęściej wykorzystywanych w architekturze materiałów. Do jego zalet zalicza się przede wszystkim niewielka gęstość, bo ta sprawia, iż wykonywane z niego elementy nie są ciężkie – a to umożliwia wyprodukowanie wielu różnorodnych konstrukcji. Wykazuje jednak pewną wadę – w stanie czystym nie jest bardzo wytrzymałe, z tego względu w budownictwie raz innych gałęziach przemysłu wykorzystuje się przede wszystkim jego mieszanki, które charakteryzują się dużą wytrzymałością przy zachowanej niewielkiej wadze. W architekturze najchętniej stosowanymi częściami są rury oraz profile aluminiowe. W jakich celach więc konkretnie się je stosuje?

Użycie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to świetny materiał do wykonywania mobilnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem wykonuje się na przykład mobilne sceny, namioty dla sklepów czy imprezowe oraz stanowiska wystawiennicze. Na ich popularność w największym stopniu wpływa ich nieduża waga oraz wytrzymałość, lecz też łatwość budowania scen oraz to, iż bez trudu możemy osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Umożliwiają to innowacyjne metody takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą być malowane farbą o dowolnym odcieniu na długi czas, gdyż nałożona tak warstwa jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Pozostałe przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Obok konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane także w innych branżach. Świetnie zdają egzamin jako części wszelkiego typu pojazdów, sprzętu sportowego lub maszyn. Profile aluminiowe są też wykorzystywane przez inżynierów w wojsku, przy wznoszeniu oszklonych obiektów budowlanych, w produkcji balustrad czy ogrodzeń, a także w transporcie samochodowym. Należy także wspomnieć, że profile aluminiowe są często wykorzystywane przez firmy wytwarzające sprzęt RTV czy gospodarstwa domowego.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]